Bezpieczny kredyt już coraz bliżej
Coraz częściej klienci pytają czy warto podpisać z deweloperem umowę rezerwacyjną i skorzystać z bezpiecznego kredytu 2%. Deweloperzy proponują klientom podpisanie takiej umowy w celu, jak twierdzą, zagwarantowania ceny mieszkania. Czy jednak podpisanie takiej umowy będzie skuteczne? Wszystko zależy jaką umowę podpiszesz z deweloperem. Spotkałem się ostatnio z umową rezerwacyjną, która była jedynie deklaracją i nie zobowiązywała ani dewelopera ani nabywcy do zawarcia notarialnej umowy zakupu. W praktyce jeśli ceny nieruchomości wzrosną, to deweloper będzie mógł odstąpić od transakcji. Co możesz zrobić aby skutecznie zarezerwować swoje mieszkanie? Możesz skorzystać z umowy notarialnej, o której przeczytasz poniżej.
Umowa notarialna
Możesz podpisać umowę notarialną i zyskać tym sposobem większą pewność co do zakupu nieruchomości. Możesz spotkać się z umowami, które przewidują zwrot zadatku pod warunkiem odmowy udzielenia kredytu przez bank. W tej sytuacji musisz jednak liczyć się z koniecznością zaciągnięcia kredytu bez dopłat rządowych. To dlatego, że ustawa o bezpiecznym kredycie 2% ma obowiązywać od 1 lipca 2023 roku. To oznacza, że nie możemy mieć 100% pewności co do zasad i warunków tej pomocy.
Jak dokonać analizy umowy rezerwacyjnej?
Jeśli planujesz skorzystać z bezpiecznego kredytu 2% skontaktuj się ze mną. Podczas bezpłatnej konsultacji kredytowej przygotuję dla Ciebie plan działania, wyliczę Twoją zdolność a także pomogę dokonać analizy umowy rezerwacyjnej.
Dodaj komentarz